Kanallarda ve çıkışlarda hava hızı ölçümü

Klima ve havalandırma sistemleri, kanallar ve çıkışlardaki hava veya hacimsel debi gerekliliklere uygun olduğunda gerçekten verimli bir şekilde çalışır. Çok yönlü testo 440 setleri ile artık her iki ölçümü de daha rahat gerçekleştirebilirsiniz.

 • Akıllı ölçüm menüleri
  Kanallar ve çıkışlarda hacimsel debi, K faktörü ve Pitot tüpü ölçümü için açıkça yapılandırılmış menüler ölçüm cihazına programlanır.
 • Kolay ölçüm
  Kolay okunabilen ölçeklendirmeli teleskoplar, kanallarda çalışmayı kolaylaştırır. İsteğe bağlı olarak 2 m’ye kadar uzatılabilirler.
 • Çok yönlü aksesuarlar
  Tavan çıkışlarına kolaylıkla ulaşmak için teleskop kullanın. Huniler çıkışlar için mükemmeldir. Türbülanslı akışları hassasiyetle ölçmek için akış doğrultucuyu kullanın.
 • Akıllı kalibrasyon konsepti
  Sadece prob başlıklarının kalibre edilmesi gerekir. Ölçüm cihazı, tutacak ve bir başka prob ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

 

Hava akış hızı parametresi, bircok farklı uygulamada ölçülmektedir. Sadece çalışma yerlerindeki konfor ölçümlerinde değil aynı zamanda endüstriyel proseslerdeki egzoz havası ve hava çekiş ölçümlerinde de önemli rol oynar.

Akış hızının doğru ölçülebilmesi için, uygulamaya ve ortam koşullarına ilişkin çeşitli faktörler dikkate alınmalıdır. Bu konularla ilgili detaylı bilgiyi bu bölümden alabilirsiniz.

Hava Hızı

Ürünlere Git

sıcaklık, akış ve hacimsel debi ölçümlerinin kombinasyonu