Otomatik termal görüntü yönetimi ile birleştirilmiş en iyi görüntü kalitesi

testo 883 termal kamera ile, elektrik ve mekanik bakım işleriniz sırasında herhangi bir termal düzensizliğin fark edilmeme riski yoktur. testo SiteRecognition teknolojisi sayesinde termal kamera, termal görüntünün ait olduğu ölçüm konumunu doğrudan görüntünün kendisinde de depolar.

testo 883 termal kamera, 320 x 240 piksellik etkileyici bir kızılötesi çözünürlüğe sahiptir – bu, dahili testo SuperResolution teknolojisi ile 640 x 480 piksele kadar genişletilebilir. Ek olarak, manuel odaklanma sayesinde termal görüntü üzerinde her zaman tam kontrole sahip olursunuz.

Ürün hakkında daha fazla bilgi

Daha fazlasını görün: Testo termal kameralar ile

Binalar ve teknik sistemlerin bakımı söz konusu olduğunda, termografinin vazgeçilmez bir yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Görünmez infrared radyasyonun yardımıyla, güvenilir bir şekilde izlenebilen elektrik ve mekanik sistemlerin sadece işlevi ve durumu değildir. Zayıf noktalar ve yıpranma da erken bir aşamada ve tahribatsız olarak algılanabilir ve böylece doğru zamanda giderilebilir. Ayrıca, termografi, üretim tesislerinde kalite kontrol ve dolum seviyesi ölçümü için mükemmel hizmetler sağlar. Tesis yönetiminde, örneğin, ısıtma sistemlerinin optimum kontrolünü ve aynı zamanda elektrik sistemlerinin basit ve güvenli bir şekilde test edilmesini sağlar. Termografinin çeşitli standartlarda ve kılavuzlarda kullanılması gerektiğine ve bazı sigorta şirketlerinin müşterilerini düzenli olarak sigortalı ekipman ve tesisleri termografik olarak değerlendirmelerini istediğine şaşmamak gerekir. Düzenli termografik denetimlerden kaçınan şirketler bu nedenle kişisel yaralanma ve maddi hasar durumunda önemli mali ve hukuki risklere maruz kalacaktır. Bu pratik kılavuz sizi termografinin en önemli uygulama alanlarını sunacak ve termal görüntüleyicilerin yardımıyla bakım süreçlerinizi ve sistem kullanılabilirliğinizi önemli ölçüde nasıl geliştirebileceğinizi gösterecektir.

 

Elektrik sistemlerinin incelenmesi

Kontrol panosundaki aşırı ısınmış bağlantılar, potansiyel veya mevcut sorunları gösterir. Testo termal kameralar, arızalar meydana gelmeden anormallikleri, temassız ve çalışma sırasında tespit edebilir.

Enerji tasarrufu potansiyelini keşfedin

Bir termal kamera, binalardaki gizli zayıf noktalar, termal köprüler, küf veya hatalı kurulumları tespit etmenizi sağlar. Özellikle mevcut binalarda, potansiyel enerji tasarruflarını hızlı ve kolay bir şekilde ortaya çıkarmak için bir termal kamera kullanılabilir.

Radyatörleri kontrol etmek

Bir ısıtma sisteminde kirlenme, büyük miktarda enerji harcanması nedeniyle, verim üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. Basınçlı yıkamadan sonra, termal kamera, radyatörün düzgün ve verimli çalışıp çalışmadığını hızlı bir şekilde kontrol etmek için kullanılabilir.

Tesis yönetiminde daha fazla güvenlik ve verimlilik için termografi

Tesis işletmeciliği ve güvenliği, işletme maliyetleri ve enerji tüketimi – tesis yöneticileri sadece birkaç faktöre dikkat etmekle kalmaz, aynı zamanda sistem ve süreçlerin verimliliğini de geliştirmelidir.